IT Bakım Anlaşması Nedir ? Neden Önemlidir ?

Tuzla Bilgisayar Bakım Anlaşması

Neden bakım anlaşması yaptırmalıyım? Bilgisayar teknolojisi her sektörde önemli bir yere sahiptir. Ancak her elektronik eşya gibi zaman içerisinde arızalanır. Bu gerek kullanıcı hatası gerekse yoğun bir kullanım sebebiyle olabilir.

Bunun dışında bilgisayarlarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, ayrıntılı bir bakım işleminin yapılması da gerekir. Bakım anlaşması da burada da devreye girer. İşletme ve firmanızın ihtiyaçlarına göre düzenleyeceğiniz bir bakım anlaşması ile hem uygun fiyatlı hem de profesyonel çözümlere kavuşabilirsiniz.

Bilgisayar aylık bakım anlaşması olduğu gibi yıllık sözleşmeler de imzalanmaktadır. Eğer alanında uzman firmadan destek almak ve en iyi çözümlere kavuşmak istiyorsanız, profesyonel ekiplere sahip olan şirketimiz size en iyi sonuçları almanızı sağlar. Tüm çözüm önerilerimiz firmalara özel şekilde planlanarak sunulur.

Eğer iletişime geçerseniz ayrıntılı bilgi alabilir, bir bakım anlaşması örneği talep edebilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir?

Bilgisayar bakım anlaşması standart bir hizmet değildir. İşletme ve firmaların ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde belirlenir. Yapılan anlaşma kapsamında, belirlenen süre boyunca anlaşmada bahsedilen periyotlarda bilgisayarlara detaylı bakım ve gerekliyse onarım hizmetleri yapılır. Anlaşmanın ne kadar devam edeceği firmalar göre değişir.

Aylık olarak planlama yapılabildiği gibi yıllık olarak da gerçekleştirilebilir. Rutin ve periyodik işlemlerin yanı sıra ani gelişen problemler, acil sorunlara yönelik çözümler de sağlanır. Bu açıdan sözleşme kapsamında verilen destekler sınırsız olarak gerçekleştirilir.

Firmamız bilgisayar bakım destek hizmeti kapsamında size en iyi çözümlere kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olur. Böylece bilgisayar sistemlerinizi daha verimli bir şekilde uzun süre kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Neleri Kapsar?

Sözleşme kapsamında yapılan bilgisayar bakım destek hizmetleri rutin bakım kapsamında geniş bir çerçeveye sahiptir. Ana hatlarıyla,

 1. Bilgisayardaki verilerin yedeklerinin alınması,
 2. Program ve yazılımların güncellenmesi,
 3. Bilgisayarların kasalarının temizlenmesi,
 4. Kullanıcı hatalarının çözülmesi,
 5. Lisanssız yazılımların kaldırılması,
 6. Virüs kontrollerinin yapılması,
 7. Ağ bağlantılarının kontrolü,
 8. Laptop ve masaüstü bilgisayar arıza tespitleri,
 9. Sunucu arıza tespitleri,
 10. Donanım parça temizliği,
 11. Program verimlilik testleri,
 12. Uzaktan bağlantı ile destek şeklindedir.

Bunun dışındaki maddelere de sözleşme kapsamında yer verilir. Bilgisayar bakım destek almak için başvuru yapıldığında şirket yetkilileri ile görüşme yapılarak ihtiyaçları ve istekleri dinlenmekte, bu kapsamda bir sözleşme metni hazırlanmaktadır. Anlaşma kontrol edildikten sonra imzaların atılmasıyla hizmet de başlamaktadır.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Hangi Avantajları Sağlar?

Bilgisayar bakım anlaşması düzenli olarak bilgisayarınızın gerekli bakım işlemlerinizi yaptırmanızı sağlar. Bir problem ve arıza meydana gelirse bunların çözümü gerçekleşir. Böylece istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşmanız sağlanır.

Bunun yanı sıra bakım işlemleri ile potansiyel arızaların önceden görülerek çözüm sağlanması da mümkündür. Böylece sisteminizde problem oluşmasını da önceden önleyebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar aylık bakım anlaşması ile şu gibi avantajları da deneyimleyebilirsiniz;

 1. Bir firmadan hizmet alındığı için uygun fiyatlı çözümler bulabilirsiniz.
 2. Bakım ve arıza onarım işlemlerinde zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.
 3. Gerek duyulduğu takdirde sözleşmenin gözden geçirilmesini ve eklemeler yapılmasını talep edebilirsiniz.
 4. Bilgilerinizi güvenli bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bilişim sektöründe uzman ve kurumsal olarak hizmet veren firmamız tüm çözüm önerilerini müşteri odaklı olarak sunar. Böylece tüm gereksinimlerinizin karşılanması hedeflenir. Sektör hakkında bilgili, tecrübeli ve eğitimli ekiplerimiz ile bilgisayarlarınızın tüm işlemlerini kısa sürede yapabilirsiniz.

Bilgisayar bakım anlaşması örneği için bizimle iletişime geçerseniz, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Nasıl Olmalı?

Bilgisayar bakım anlaşmaları farklı sürelerde imzalanır. Zira bilgisayar aylık bakım anlaşması olduğu gibi yıllık olarak da gerçekleştirilebilir. Yine bir senelik olabileceği gibi birden fazla da olabilir. Dolayısıyla anlaşmanın süresi müşterilerin isteğine göre değişiklik gösterebilir.

Bilgisayar bakım ve onarım hizmetleri, anlaşma uyarınca gerçekleştirilir. Dolayısıyla sözleşme firmanın gereksinimlerine göre belirlenmelidir. Ancak her zaman yeni gereksinimler ortaya çıkabilir. Dolayısıyla sözleşmenin sabit değil esnek yapıda olması gerekir.

Böylece talep edildiğinde yeni maddeler eklenmesi, mevcutlar üzerinde değişiklik yapılması, sürenin uzatılması daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca bilgisayar bakım destek sadece yerinde değil aynı zamanda teknolojik sistemler ile uzaktan da verilebilmelidir.

Firmamız 21. yüzyılın tüm teknolojik imkanlarından yararlanarak size esnek, uygun fiyatlı ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenen çözüm önerileri sunmaktadır.