Cloud Hizmetler

Cloud hizmetler, kurumsal firmaların verilere diledikleri her yerden ulaşabilmesine olanak sağlar. Bu noktada bu hizmet istenildiği zaman kullanılabilir. Ayrıca cloud hizmetlerin tamamı internet kaynaklıdır.

Bulut bilişim hizmetleri olarak da adlandırılan IT Cloud hizmeti, sürekli bir gizlilik çerçevesinde verilerin saklanmasına, taşınmasına ve düzenlenmesine imkan tanır. Ayrıca Cloud servisleri şirkete ait olan bilgisayarlar, laptoplar, telefonlar ve diğer serverlar tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

Cloud hizmetlerinin eksiksiz bir şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan tek şeuy internet kaynağıdır. Tüm verilerin ve bilgilerin internet tabanlı servislerde yedeklendiği bu hizmet için cihazlara herhangi bir program kurulmasına gerek yoktur. Programsız bir şekilde kullanılabilen bu sistem, şirketinizdeki iş sürecini büyük oranda hızlandırmaktadır.

Neden Cloud Hizmetler?

İnternet kaynaklı olan Cloud hizmetler, işletmenizin süreklilik çerçevesinde müşterilerine hizmet sunmasına olanak sağlar. Online olarak verilecek tüm hizmetler ve veriler Cloud sistemlerinde depolanır. Şirketin sahip olduğu network üzerinden gerçekleştirilecek olan Cloud hizmetleri aynı zamanda birçok avantaj da sağlar. Bu avantajlar genel olarak şu şekildedir;

Cloud Hizmetler IT Plus Teknoloji Hizmetleri

Gizlilik imkanı oluşturur

Sermayeye ihtiyaç duyulmaz ve bu sayede maliyet tasarrufuna olanak sağlar

Ölçeklendirilebilirdir, bu sayede istenilen seviyede Cloud hizmeti verilir

Uygun fiyatlı bir şekilde faydalanılacak hizmetler arasında yer alır

Anında güncelleme alır

Veri kaybını önler

Yukarıdaki avantajlar başta olmak üzere birçok faydası bulunan Cloud hizmetleri, uygun fiyatlar karşılığında IT Plus Teknoloji Hizmetleri tarafından sizlere sunulmaktadır. Firmamız uygun Cloud hizmetlerinden faydalanabilmenize ve kaliteli bulut hizmetlerini işletmenize kurdurabilmenize imkan tanır.

Cloud Hizmet Modelleri Nelerdir?

Cloud hizmetler, belirli modeller ve alt yapılar doğrultusunda işletmelere sunulmaktadır. IT uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek olan Cloud hizmet modelleri genel olarak şu şekildedir;

Alt yapı hizmeti (IaaS)

Temel Cloud hizmetleri arasında yer alan alt yapı hizmeti (IaaS), sağlayıcıların tamamen fiziksel olduğu bulut hizmet modelleri arasında yer almaktadır.

Platform cloud hizmeti (PaaS)

Platform cloud servislerinde kullanıcılar Pyhton, Java ve .net gibi platformlara uyumlu olarak çalışarak bulut hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Yazılım Hizmeti (SaaS)

Bu hizmette işletmeler, direkt olarak web tarayıcıdan bulut sistemlerine giriş yapıp gerekli veri kontrollerini sağlayabilir.

Bize ulaşın

IT Bakım Sözleşmesi Teklif Robotu

Daha fazla bilgi için bize ulaşın