Masaüstü ve Sunucu Sanallaştırma

Masaüstü ve Sunucu Sanallaştırma

Masaüstü ve sunucu sanallaştırma hizmeti, bilgisayarlarda ve diğer akıllı cihazlarda yer alan verilerin farklı bir bilgisayardan görülebilmesini sağlar. Bu hizmet sayesinde işletmeler hem çalışanlarının hem de yöneticilerinin masaüstü ve diğer cihazlarına kolaylıkla bağlanabilir.

Kurumlar ve çalışanların doğru bir şekilde yönetilebilmesi için fazlasıyla önem taşıyan sunucu ve masaüstü sanallaştırma hizmeti, IT Plus Teknoloji Hizmetleri tarafından sizlere sunulmaktadır. Firmamızı tercih ederek faydalanacağınız bu hizmet sayesinde içerisinde veri olan ve işletmenize ait olan tüm cihazları dilediğiniz her yerden her saat kontrol edebilmenize imkan tanır.

Ayrıca bu hizmet, cihaz üzerinde kayıtlı olan verilerin sanallaştırılmasına ve korunmasına da olanak sağlar. Bununla birlikte başlı başına sunucu sanallaştırma hizmeti, tek bir fiziksel sunucunun birden çok sanal sunucuya dönüştürülmesine olanak sağlar. Bu hizmet sayesinde verilerin yedeklenmesi ve olası aksiliklere karşı korunması da mümkün olmaktadır.

Masaüstü Sanallaştırma Nedir? Ne İşe Yarar?

Masaüstü sanallaştırma işlemi ağa ve sunucuya bağlı olan cihazların, istenilen zamanda farklı cihazlardan kontrol edilebilmesine imkan tanır. Özellikle kurumsal firmalar ve belirli işletmeler açısından önem taşıyan bu hizmet, farklı cihazlardan verilere ulaşmaya da imkan tanır.

Sunucu Sanallaştırma Nedir?

Sunucu sanallaştırma, işletmenin ve kurumsal firmaların sahip olduğu fiziksel serverların, birden çok sanal sunucuya bölünmesidir. Bu aşamada fiziksel sunucunun sahip olduğu görevler ve veriler, farklı sanal sunuculara bölünür. Bu sayede kolay ve basit bir kullanım ortaya çıkar.

Masaüstü ve Sunucu Sanallaştırma Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Masaüstü ve sunucu sanallaştırma hizmetleri, birçok avantajı bünyesinde barındırır. Bu avantajlar sebebiyle de sıklıkla işletmeler tarafından tercih edilir. Özellikle sunucu sanallaştırma hizmeti, verilerin birbirinden ayrılabilmesine ve daha kolay bir şekilde yönetilebilmesine imkan tanır. Sunucu ve masaüstü sanallaştırma hizmetinin avantajları şu şekildedir;


Verilerin kolay bir şekilde yönetilmesini sağlar

Bu hizmet sayesinde verilerden ve işletme çalışanlarından daha fazla verim alınabilir

Uzun vadede tasarruf oluşturur

Gelişmiş güvenlik özelliklerine sahiptir

Verilerin yedeklenmesine olanak sağlar bu sayede veri kaybını engeller

Siz de işletmeniz ve firmanız için önem taşıyan masaüstü ve sunucu sanallaştırma hizmeti için IT Plus Teknoloji Hizmetleri’ni tercih edebilirsiniz. Tuzla sunucu sanallaştırma hizmeti ve Gebze sunucu sanallaştırma hizmetleri için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize ulaşın

IT Bakım Sözleşmesi Teklif Robotu

Daha fazla bilgi için bize ulaşın