Fortianalyzer Nasıl Kurulur?

Firewall Nedir? Ne İşe Yarar?

Tuzla Forti Analyzer Ücretsiz Kurulum

Fortianalyzer nedir, Fortigate ürünleriyle syslog uyumlu olan cihazlardan log toplamak, raporlamak için kullanılan sistedir. Bu açıdan,

 1. Network trafiği,
 2. Virüsler,
 3. Saldırılar,
 4. Web trafiği,
 5. Uygulama trafiği,
 6. E-mail gibi hareketleri ayrıntılı bir şekilde toplar.

Böylece ağın kötü ve yanlış kullanımının önüne geçmek için raporlar oluşturmayı sağlar. Analyzer kapsamında farklı ürünler yer almaktadır. Bu bakımdan her boyuttaki firmaya uygun çözümler yer alır. Eğer FortiAnalyzer free kurulum ve satın alma seçeneklerinden yararlanmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek kısa sürede çözümler alabilirsiniz.

Profesyonel ekiplerimiz tüm FortiAnalyzer ürünlerinin kurulum işlemlerini sorun olmadan, kısa sürede kurarak kullanımınıza sunar.

Fortianalyzer Ürünleri

FortiAnalyzer farklı ürünlere sahip olduğu için satın almadan önce detaylı bir şekilde incelemek ve buna göre bir karar vermek gerekir. Hizmet sunduğumuz ürünler şu şekildedir;

 1. FortiAnalyzer 200D
 2. FortiAnalyzer 300D
 3. FortiAnalyzer 400E
 4. FortiAnalyzer 1000D
 5. FortiAnalyzer 1000E
 6. FortiAnalyzer 2000E
 7. FortiAnalyzer 3000F
 8. FortiAnalyzer 3500F
 9. FortiAnalyzer 3700F
 10. FortiAnalyzer 3900E

Tüm bunlar kurulumda güvenlik durumunu belirlemek, deneyim uyumunu temin etmek için gerekli bilgileri almanıza yardımcı olur. Ancak hepsinin detayları farklılaştığı için Fortianalyzer nedir alırken dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Eğer bu çözümlerden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, ayrıntılı şekilde bu çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Fortianalyzer Nasıl Kurulur?

Fortianalyzer kurulumu alanında profesyonel olan ekipler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Zira hatalı işlemler sorunlara neden olabilir. FortiAnalyzer cihazın 1 numaralı ayağının varsayılan IP adresi 192.168.1.99 olup bu bloğa bir IP adresi tanımlanmalıdır. 1 numaralı porta da bilgisayar tanımlanır.

Bağlantı gerçekleştirilince söz konusu adrese girerek cihazın arayüzüne ulaşım gerçekleştirilebilir. Ardından kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanır. Erişim tamamlanınca cihazın dahil olacağı network içinden, IP tanımlaması olmalıdır.

Bunun için system settings, network yolu takip edilir. IP adress/netmask alanına cihaza bundan sonra erişmek istenen IP adresi ve subneti belirtilir. Ekranda görülen Default gateway kısmına ise ağa ait bir gateway adresi girilir.

Appy denildikten sonra yeni verilen IP bloğundan cihaza ulaşılabilmesi gerekir. Mevcut olan ağda bulunan switch’e bağlanınca network aracılığıyla erişim sağlanabilir. Bundan sonra buraya ait kullanıcı adı ve şifre değiştirilmelidir. Bu da system settings, administrators alanından gerçekleştirilir. Ardından tekrar giriş sağlanmalıdır.

Fortigate firewall ürününden gelen log bilgilerini analyzer ile görüntülemek için fcihaz üzerinden ayar değişiklikleri de yapılır. Bunun için cihazda log & report sekmesi çerçevesinde Log Settings alanına giriş sağlanır.

Send logs to FortiAnalyzer aktif yapıldıktan sonra IP Adress kısmına Analyzer cihazın IP adresi yazılır. Bunlar onaylandıktan sonra cihaza tekrar bağlanılır. Device Manager üzerine gelindikten sonra Add Device kısmına gelir.

Bu ekranda IP kısmına ilgili firewall cihazının IP adresi girilir. SN kısmına ise bu cihazın seri numarası girilir. Sistemin hangi isimle görüntülenmesi isteniyorsa bu bilgi de Device name alanına yazılır. Cihaza ait bilgiler ise Device Model ve firmware version alanlarında seçilir.

Bundan sonra ileri dendiğinde Fortigate firewall cihaza erişim sağlamak, böylece analyzer üzerinden görüntülemek mümkün hale gelir. Firmamız bünyesinde bulunan profesyonel, eğitimli ve tecrübeli ekipler Analyzer kurulumunu ücretsiz bir şekilde kısa süre içinde tamamlamakta, ardından sizin kullanımınıza sunulmaktadır.

Eğer bunlardan yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri vermeniz yeterlidir.

FortiAnalyzer Çözümleri

FortiAnalyzer nedir? Günümüzde kurumsal ağlar Multimedya mesajlaşması, IP üzerinde ses (VoIP) ve video uygulamaları gibi web destekli uygulama ve yeni IP tabanlı servislerin hızla yükselen gereksinimlerini çözmek için hızlı bir şekilde büyümektedir. Bu da beraberinde karmaşık bir sistemi getirir.

Böylece bunların korunmasına, güvenlik sorunlarının tespit edilip engellenmesine olan gereksinim de hızlı bir şekilde artar. Yürürlüğe giren resmi yönetmeliklere uyumluluk gibi durumlar, gelişmiş raporlama ve loglama yeteneklerine olan ihtiyacı da doğurur.

Bu bakımdan Fortianalyzer nedir, Fortinet ağ güvenliği üzerinden ve sys-log kaynaklarından veri alır. Bunları ayrıntılı şekilde analiz, rapor ve kayıt sistemleri için kullanır. Sahip olduğu 300 üzeri hazır özelleştirilebilir rapor sayesinde, güvenlik seviyesini artmasını sağlar. Ayrıca sektörel regülasyonlara uyum sağlamayı da kolay hale getirir.